Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler

Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler

Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler

Yaş ilerledikçe yüzümüzdeki gözeneklerin artması ile siyah noktalar baş belası haline geliyor. Kimisinin ise yaşının ilerlemesine hiç gerek yok. Ergenliğin başlamasıyla özellikle yağlı ciltlere sahip iseniz siyah benekler ile başınız belada demektir.

Siyah noktaları sıkmak onlar için çözüm değil. Hatta sıktığınızda yüzünüzde lekelerin kalmasına sebep olabilirsiniz. Su buharıyla yüzünüzü yumuşatın ve siyah noktaların çıkmasını sağlar. Çıkmayan siyah noktalar için ise size vereceğimiz siyah noktalara iyi gelen maskeleri yapabilirisiniz.

İşte ilk maskemiz: 1 yumurtanın akını yarım limon suyu ile karıştırın. Biraz ısıttıktan sonra soğuyunca yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

İkinci maskemiz: 2 çay kaşığı balı ve 3 çay kaşığı kili karıştırın 2 çay badem yağı ile güzelce karıştırın. Daha sonra önceden temizlediğiniz cildinize sürün 15 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın. Bu maskeyi 1 hafta boyunca yapabilirsiniz.

Üçüncü maskemiz:  4 çorba kaşığı doğal yoğurdu yarım limon suyu ile karıştırın. Ve temiz cildinize sürün. Kuruduktan sonra cildinizi bol su ile durulayın. Yedi günde bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ