Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerimizde geçirdiğimiz zamanın büyük bir çoğunluğu salonlarda geçiyor. Genellikle evlerimize gelen misafirlerimiz de salonlarda ağırlıyoruz. Bu sebeple de evlerimizde salonların tasarımı büyük önem taşıyor.

Kişiler evlerinin salonlarını dizayn ederken ilk olarak salonlarının ebatlarına dikkat etmeliler. Salonların alanı küçük olsa bile açık renkte duvarlar ve mobilyalar kullanılarak daha geniş bir salon görünümü olabilir.

Ancak zaten ebatlar büyük ise salonların dizayn edilmesi sırasında açık renkler çok fazla tercih edilmemeli. Aksi durumda salonda büyük boşlukların olduğu ve boş kaldığı izlenimi oluşabilir.

Salonların dizayn edilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer etmen ise kalabalıktan uzak durulmasıdır. Kişilerin her alana bir saat, resim ya da biblo koyma çabası salonu daha karmaşık bir hale getirebilir.

Salonda resimler ya da aynalar her zaman güzel durmasına rağmen abartıya kaçılmaması gerekmektedir. Salonların duvarları genellikle evlerin en uzun duvarları olduğundan boş bırakılması da doğru değildir.

Seçilen resimlerin ya da aynaların salonun temasına uygun bir biçimde dizayn edilmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ