Sağlık Şakaya Gelmez

Sağlık Şakaya Gelmez

Sağlık Şakaya Gelmez

Gelişen gıda sektörüyle birlikte fiyatları düşürüp halkı kandırarak kar elde etme amaçlı sağlımızla oynayan sahtekârlar yüzünden neye güvenip tüketeceğimizi bilemez hale geldik. Mümkün olduğu kadar doğal, işlenmemiş, organik gıdalar tüketmeye çalışsak da insanın eli bir kere karıştıktan sonra ortada güven falan kalmıyor.

Geçtiğimiz günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı denetimlerde pek çok işletmenin köfte, sucuk, kavurma ve pastırma gibi kırmızı et ürünlerinin içine at eti karıştırdığı tespit edildi. Duyanlara “Yok artık.”, dedirten bu durum gerçekten sağlığımızı tehdit eden binlerce taklitçinin gözümüzün önünde kuralsız işler yapıyor.

Kırmızı ete karıştırdıkları hilelerle yetinmeyenler, tereyağı, zeytin, bal, zeytinyağı, yoğurt gibi genel besin kaynaklarına da el atmaktan ne yazık ki çekinmediler. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıklamasına göre yapılan kontroller neticesinde sağlıksız süt ve süt ürünlerine de katkı maddeleri karıştırdıkları ve bu ürünlerden tam 73 tanesine el koyuldu.  Yapılan kontrollerde süt ürünlerine bitkisel yağ ve nişasta karıştırdıkları su yüzüne çıktı.

Et ve et ürünlerine karıştırdıkları, sakatat, tavuk artıkları gibi sağlıksız maddelerle Bakanlığı’nın kontrolünden geçemeyip, işletmeler kapatıldı ve ürünlere el koyuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ