Pilatesin Faydaları

Yeşim Doğru

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

Pilatesin Faydaları

Joseph Plates’in 1900lü yıllarda fizik tedavi amaçlı yaptığı çalışmalardan sonra ortaya çıkmıştır. Pilateste 500 hareket 5 tanede alet vardır. Özellikle zayıf olan göbek, bel, basen kaslarını çalıştırmada çok faydalıdır. Pilates diğer sporların aksine tüm vücuttaki kasları hedefler. Pilates yaparken vücuttaki bütün kasların çalışmasını sağlarsınız.

Pilates yaparak kaslarınızı ve omurganızı daha da güçlendirmiş olacaksınız. Diğer sporların aksine pilateste şişkin kaslar oluşmamaktadır bu yüzden vücudunun çok kaslı görünmesini istemeyen herkesin tercihidir. Pilatesin faydaları saymakla bitmez ama bunlardan en önemlisi kas ağrılarınızı azaltmasıdır. Hareketsizlikten kaynaklı tüm ağrılarınızdan pilatesle kurtulabilirsiniz.

Ayrıca ruh sağlığınız içinde çok önemli spor yaparken boşalmanızı ve dinlenmenizi sağlayan bir spor dalıdır. Göbekteki basendeki ve sırttaki yağları eriterek vücut dengenizin yeniden düzene girmesini sağlar. 500 hareket vücudunuzdaki en küçük kasları bile harekete geçiriyor buda doğal olarak vücut esnekliğinizin daha da artmasını sağlayacak. tabiî ki de kilo vermenizi sağlayacak.

Bel ve basen bölgesindeki inatçı yağlardan pilates ile kolayca kurtulabilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki yanlış yapılan her spor gibi pilateste yanlış yapıldığında size zarar verebilir.

 

YAZARIN SON YAZILARI
Pilatesin Faydaları - 11 Ağustos 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ