Koray Avcı Kimdir? Nerelidir?

Koray Avcı Kimdir? Nerelidir?

Koray Avcı kimdir? Koray Avcı Nerelidir?

Koray Avcı’nın şarkıları bugünlerde dilden dile dolaşıyor. Bir anda herkesin beğenisini kazanan ve gönüllerde taht kuran Koray Avcı kimdir? Koray Avcı nerelidir ve en çok sevilen şarkıları hangileri? Ankara’da meşhur olan Koray Avcı, sosyal medyada da oldukça tanınan bir isim.

Seslendirdiği şarkılarla, çaldığı anstrümanlarla dikkat çeken Koray Avcı bir anda büyük bir patlama yaptı. Ankara sokaklarında şarkı söyleyen Koray Avcı ve grubu metroda söyledikleri şarkının çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyada yayılması ve ardından diğer şarkılarına çektikleri videolarla oldukça sevilen bir isim olmayı başardı.

Koray Avcı kimdir? Hayranları Koray Avcı’nın nereli olduğunu, şarkıları, besteleri ve özel hayatına dair birçok seyi merak ediyor… İşte Avcı’ın hayatı..

Aslen Erzincan’lı olan Avcı, Ankara Kızılay’dan Batıkent’e gitmek için bindikleri metroda söylediği Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada milyonlara ulaşan eşsiz bir ses. Seslendirdiği Volkan Konak şarkıları ile bir çok kişi tarafından Karadenizli olduğu düşünülmektedir. Ankara’da sokak sanatçılığı yapan Avcı ve Köksal Fındık harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden oyun havasına kadar her türlü müziği yaptılar. Son yıllarda profesyonel stüdyo kayıtlarına başlayarak kendi tarzlarında müzik yapmaya hızla devam etmekteler. 2015`de başlayan albüm çalışmaları ve dizi jenerik müziği projelerine imza koymuşlardır.

Galatasaray’ın şampiyonluğu kazandığı gün çaldıkları Galatasaray Marşı ve arkasından Volkan şarkıları söylemesinin ardından 14 yaşındaki bir çocuğun kaydettiği videoyu youtube’a yüklemesi ve sosyal medya da çok kısa sürede paylaşılması vasıtasıyla bir anda meşhur oldular. O günün hikayesi ise kısaca şöyle: Ankara Tunalı Hilmi caddesinde canlı müzikten kazandıkları paranın çok az olduğunu düşünen Oğuz Arslan’ın birde Volkan Konak söyle demesiyle Koray Avcı’nın metroya gidip Volkan Konak şarklıları sayesinde yüklü miktarda para kazanıp gün sonunda talihsiz bir şekilde kazandıkları parayı kaybetmeleri.

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında bedava konserler vererek duyarlı bir davranış sergileyen Avcı, dünyanın bir çok yerinde çok sayıda konser vermiştir. Koyu bir Nazım Hikmet hayranı olan Avcı, şarkı aralarında sık sık şiirler okuyarak sevenlerini kendisine hayran bırakmaktadır.

“Sesi gülen adam” olarak ismini duyuran şarkıcı Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya ve daha bir çok sanatçının efsane haline gelmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır.

Avcı ve Oğuz Arslan sonrasında ise her zaman ki gibi sokakta, evde, arkadaş ortamında, farklı illerin meşhur yerlerinde, konserlerde, barlarda farklı şarkılar seçerek onlara akustik ve performans videolar kaydederek milyonlara ulaşmayı başardılar. Koray Avcı aynı zamanda çok duygusal şiirlerde yazmış ve bunları şarkılar arasında eşi benzeri olmayan gülen sesi ile seslendirmiştir.

Müzik yapmasında tek başına destek veren babannesi ise Avcı’nın en büyük aşkıdır. Değişik illere giderek çok farklı projelere imza koyan Koray Avcı ve Oğuz Arslan hala halkın arasında yer almaya devam etmektedirler. Gerçek amaçları ise meşhur olmaktan ziyade şarkıları ile dinleyenlere farklı tatlar verebilmek, onlarla beraber ağlayıp gülebilmek. Koray Avcı’nın “Sesi Gülen Adam” lakabı ise videolara yapılan yorumlardan gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ