Kış Aylarında Bebeklerin Dolabında Bulundurulması Gerekenler

Kış Aylarında Bebeklerin Dolabında Bulundurulması Gerekenler

Kış Aylarında Bebeklerin Dolabında Bulundurulması Gerekenler

Kış mevsiminin soğuk havaları ile karşı karşıyayız.Bu soğuk havalardan çocukları korumak için giyimlerine  çok özen göstermemiz gerekmektedir.

CİLDE  TEMASI  OLAN  KIYAFETLER YÜN İÇERMEYEN OLSUN
Alınan  kıyafetin yün içerip içermediğine muhakkak dikkat edilmelidir. Egzaması olan çocuklarda yün kaşıntıya sebep olabilir. Cilde doğrudan teması olan kıyafetlerin %100 pamuk içermesine dikkat edilmelidir.

ÇOCUĞUNUZUN  MUTLAKA BİR ŞAPKASI OLSUN
Vücut ısısı en çok vücudun baş bölgesinden kaybedildiği için çok soğuk havalarda mutlaka şapka giydirmek gerekmektedir. Şapka mutlaka kulakları kapatacak şekilde olmalıdır. Çocuğunuzun sevebileceği renkte ve modelde seçilen şapka itirazsız rahatlıkla kullanmanızı sağlayacaktır. Boyun bölgesinden de ısı kaybı fazla olacağından boyun bölgesini korumada  boyunu kapatan kazak veya atkı giydirilebilir.

ELDİVEN BULUNDURUN
Çocuğunuzun  soğuk havada üşümemesi için dolabında mutlaka eldiven bulundurun. Eldivenin %100 pamuk olmasına ve yün içermemesine dikkat edin. Ellerin rahat hareket etmesi  önemli olduğundan eldiven alırken bu hususa dikkat edin.

AYAKKABI SEÇİMİNDE MÜMKÜN OLDUĞUNCA SU GEÇİRMEYEN SEÇİN
Ayakkabı alırken su geçirmeyen ve çocuğun ayağının rahat ettiği botların seçilmesi uygun olur.

ÇORAPLAR DA PAMUKLU OLMALIDIR
Çoraplar cilde doğrudan temas ettiği için %100 pamuk içeren çorapların seçilmesi özellikle alerjisi olan çocuklarda çok önemli bir ayrıntıdır. Yünlü çoraplar kaşıntıya sebep olurlar.

PALTO ALIRKEN SU GEÇİRMEYEN KUMAŞLAR SEÇİLEBİLİR
Paltoların su geçirmemesi önemli olduğundan, su geçirmeyen kumaşlar seçilmelidir.Yaka kısımları yün içeren paltoların altına boyunlu %100 pamuk içeren kıyafetler giydirilebilir.

BEBEKLERİN KIYAFETİ ÇOK ÖNEMLİDİR
Bebeklerde , özellikle de erken doğan bebeklerde cildin  yağ tabakası ince olur. Bu yüzden  ısı kayıpları çok kolaydır. Bu nedenle  yetişkinlere nazaran bir kat daha  fazla kıyafet giydirilmesi gerekir. Koltuk altından ölçülen vücut ısıları 37 derecenin altına düşmemelidir.

Bebek arabası ile dışarı çıkartıldığında bir battaniye ile korunması gereklidir. Bebekler için tulum çok uygun bir kıyafettir. Bebek kıyafetleri  kolayca  giydirilip çıkartılabilen, bacaklarını ve kollarını rahatlıkla içine alabilen, hareketleri  engellemeyen  kıyafetler olmalıdır.

Sonuç olarak çocukların dolaplarında mutlaka olması gereken kıyafetler kulakları da örten şapka, pamuk içeren eldiven, su geçirmeyen palto ve botlar, ayrıca kazaklar olmalıdır. Kış mevsiminde  2 veya 3 adet uyku tulumu,2 adet battaniye, 2 veya 3 adet sweatshirt  her bebeğin dolabında bulundurulmalıdır. Cilde temas eden kıyafet seçiminde yün içermemesine mutlaka  dikkat edin. Alerji sorunu olan  çocukların çamaşırları sıvı deterjanla  ve iyi durulanarak yıkanmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kombi Merkezi olarak şunu söyleyebiliriz ki kış aylarında bebekler ve çocuklarımız için kesinlikle güvenli kombi ve klima sistemi olmalıdır.

BİR YORUM YAZ