Kabızlık ve Tedavisi

Kabızlık ve Tedavisi

Kabızlık ve Tedavisi

Kabızlık sorunu ve tedavisi ile ilgili olarak her zaman için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Türkiye’de genelleme yaparsak kabızlık sorunu nedeniyle doktorlara giden insanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir ve bu nedenden dolayı kesinlikle dikkat etmeniz gereken konulardan birisidir.

Kabızlık zaman içinde sosyal yaşantınızı bile ciddi anlamda olumsuz etkileyebilecek bir rahatsızlıktır desek sanırım abartmış olmayız. Beklentilerinizin de bu yönde olması son derece normaldir. Aslına bakarsanız kabızlığın tedavisi de aslında bellidir.

Yediklerinizde ve içtiklerinizde ciddi şekilde değişikliğe gitmeniz gereken bir döneme gireceğinizi hatırlatmak isteriz. Kabızlık sorunu direkt olarak vücudunuzun iç yapısını ilgilendirdiği için vücut hareketleri veya beslenme gibi birçok önemli noktayı göz önünde bulundurmanız gereken bir durumdur. Uzman kişiler bu konuyla ilgili olarak internet üzerinden sürekli faydalı bilgiler paylaşıyorlar ve bu paylaşımları takip etmek sizin yararınıza olacaktır. Meyveleri ve lifli gıdaları arttırarak bu rahatsızlığı daha kolay atlatabilirsiniz.

Pirinç ve patates gibi kuru gıdaları tüketmekten uzak durmalısınız. Fazla gazlı içecekleri tüketmemeye çalışın. Çorbayı fazla tüketin. Sürekli sabit kalmayın ve hareketlerinizi çoğaltarak bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olun.

Karın bölgenizi çalıştıracak hareketler yapmayı arttırın. Hem bu şekilde kabızlık sorununuzu ve dolayısıyla beraberinde gelmesi olası olan Hemoroid sorunundan da kurtulmuş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ