İş Görüşmesinde Takı Kullanılmalımıdır?

İş Görüşmesinde Takı Kullanılmalımıdır?

İş Görüşmesinde Takı Kullanılmalımıdır?

Bayanların kıyafetlerinin kombinlerini tamamlayan takılar vazgeçilmezleridir. Son dönemde erkekler için de uygun olan çok sayıda takı ve aksesuar üretilmektedir. Bu doğrultuda kişiler iş görüşmesi sırasında bu takıların kullanıp kullanılamayacağı konusunda kararsız kalmaktadırlar.

Bir yandan takılar kişileri bakımlı ve şık gösterirken diğer yandan iş görüşmesi için fazla olabilir düşüncesi vardır. Bu doğrultuda resmi bir karar olmasa da iş görüşmesine gidecek kişilere uzmanlar tarafından bazı öneriler sunulmaktadır.

Uzmanlar iş görüşmesi sırasında hem bayanların hem de erkeklerin takı kullanabileceğini belirtmektedirler. Ancak bu takıların ebatları ve görünüşleri takıyı kullanıp kullanmamaktan daha fazla önem arz etmektedir.

Özellikle bayanların takı seçiminde büyük ebatlardaki takıların kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. Fazla ses yapan ve sallanan takılar iş görüşmeleri için olumsuz etki bırakmaktadır. Bu doğrultuda daha küçük ancak uzaktan da fark edilebilen takıların kullanılması doğru olacaktır.

Erkekler için saat kullanımı oldukça önemli bir etmenken, yüzük de kullanılabilecek takılar arasında yer almaktadır. İş görüşmelerinde takı kullanacak olan kişilerin bunlara dikkat etmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ