İş Görüşmelerinde Nasıl Giyinilmeli?

İş Görüşmelerinde Nasıl Giyinilmeli?

İş Görüşmelerinde Nasıl Giyinilmeli?

İş görüşmelerinde karşı taraf üzerinde bırakılan olumlu etkiler büyük rol oynamaktadır. Bir iş yerinin kişileri yalnızca mesleki bilgileri doğrultusunda işe almaları düşünülemez.

İş verenler, grup çalışmasına uygunluk, rahat diyalog kurma, giyim ve kişisel bakım gibi birçok etmene dikkat etmektedirler. Bu sebeple de kişilerin iş görüşmelerinde birçok etmene dikkat etmeleri gerekmektedir.

İş görüşmesi sırasında kişilerin giyimleri ilk dikkat edilen noktadır. Görüşmek için odaya girdiğiniz ilk anda kıyafetiniz dikkat çekmektedir.

İş görüşmesi sırasında mesleğe göre giyinmek büyük önem taşır. Ancak işiniz resmi bir iş olsa da sosyal bir iş olsa da kesinlikle kot pantolon tercih edilmemelidir. Bu ciddiyetsiz bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Yüksek mevkideki işler için takım elbise, ya da pantolon gömlek kombini yapılabilir. Daha sosyal meslekler için ise keten pantolonlarla gömlekler tercih edilmektedir. Bayanlar için kıyafet seçiminde daha fazla seçenek bulunmaktadır.

Bayanların iş görüşmelerinde fazla açık kıyafetler giymekten kesinlikle kaçınmaları gerekir. Bu dikkat dağıtıcı ve ciddiyetsiz bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ