Her Sene En Az 1 Defa İstanbul Gezisi

Her Sene En Az 1 Defa İstanbul Gezisi

Her Sene En Az 1 Defa İstanbul Gezisi

Ülkemizin sosyal ve ekonomik yönden başkenti olan İstanbul, yükselen nüfusu, gelişimi, tarihi yapısı ve doğal güzellikleriyle dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Şehirdeki modern hayatın oldukça gelişmiş olmasından dolayı ziyaretçilerinin devamlı olarak eğlenmesine imkan sağlayan şehir, tarihi açıdan da muhteşem öğeleri barındırıyor.

Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi tarihe yön vermiş imparatorluklara başkentlik yapan şehirde, bu çağlardan muhteşem kalıntılar bulunuyor.

Bir yarımada olan İstanbul, eşsiz boğaz manzarası ile de ziyaretçilerini büyülüyor. Dünya’da boğaz sayısının çok az olması sebebiyle boğazların görsel değeri büyük oranda artıyor. Şehir, boğazda yapılan eğlenceler, yenilen yemekler ve güne en iyi şekilde başlamamızı sağlayan kahvaltılarıyla birlikte boğazı çok daha değerli hale getiriyor.

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan köprülerden geçerken ziyaretçiler muhteşem manzarayı izleyebilirler. Ayrıca gece hayatının çok hızlı geçtiği şehirde birçok ünlü mekana giderek sınırsız eğlence imkanı da elde edilebilir. Bunların tamamı için yalnızca birkaç gününüzü İstanbul’a ayırmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ