Geziye Çıkarken Hazırlıklar

Geziye Çıkarken Hazırlıklar

Geziye Çıkarken Hazırlıklar

Evinizin güvenliği için bir arkadaşınıza yada komşunuza evinizi kontrol etmesini rica edin, posta kutularınız dolmadan alınmasını söyleyebilirsiniz ve bunlar gözünüzü arkada bırakmayacaktır. Ev güvenliği için bir diğer yöntemde zamana göre çalışan ayarlanabilir priz kullanmanızdır. Kapınızın önünde ayakkabı bırakabilirsiniz.

Su, elektrik, gaz, pencereleri kontrol edip yola çıkın. Yağmur yağması durumunu göze alarak balkon vb. gibi alanlarda ki su giderlerinin kontrolünü edin. Evcil hayvanınız varsa ve götüremeyeceğinizden dolayı bakımevi yada bir tanıdığa bırakmalısınız. Eğer ki evcil hayvanınızı yanınızda götürmeyi istiyorsanız ve planlıyorsanız gideceğiniz yerin evil hayvan kabul edip etmediğini öğrenin.

Bitkileriniz için çeşitli önlemler alın. Aracınızın tüm kontrollerini yani muayene, sigorta, kasko durumunu kontrol edin. Konaklayacağınız yerin hava durumuun ve olumsuz etkenleri varsa bunları araştırıp önlem alarak gitmeniz iyi olacaktır. Kişisel eşyalarınızı unutmamaya çalışın bunun için hazırlıkları yapmadan önce götüreceğiniz eşyaların notunu alın ve buna göre plan proje yapın.

Seyahat boyunca gideceğiniz yer hakkında hem kültürel hemde tarihsel olarak bilgi edinin, gezerken o bölgenin hakkında tam bilgiye sahip olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bilet Expert diyor ki:

    Bilet Expert uçak ve otobüs bileti satış sitesi olarak makalenizi heyecanla okuduk başarılar dileriz.

BİR YORUM YAZ