Evcil Hayvan Beslemek Sağlık Açısından Faydalıdır

Evcil Hayvan Beslemek Sağlık Açısından Faydalıdır

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda evcil hayvan besleyenlerin beslemeyenlere oranla daha uzun yaşadıkları ve daha sağlıklı oldukları kanıtlanmıştır.

Evcil Hayvan Beslemek Sağlık Açısından Faydalıdır

Hayatınıza anlam katacak ve renklendirecek bir şey yapmak istiyorsanız, size bir evcil hayvan edinmenizi tavsiye ederiz.  Evcil hayvanlarla iç içe büyüyen insanların mutluluk hormonu diye adlandırılan endorfin, serotonin salgılamaları daha fazla olur. Hayvan dostlarımız hayatınıza renk katmanın dışında mutluluk hormonlarınızı da harekete geçirip yaşamınıza büyük bir katkı sağlar.

Evcil hayvan edinmenin faydaları saymakla bitmez. Bunlar içerisinden en belirgin ve önemli olanları sizlerle paylaşmak istedik. Herşey sevgiyle başlar ve sevgi de sorumluluk ister. Siz de hayatınıza güzel bir sayfa açın ve hayvan dostlarla mutluluğunuzu paylaşın.

Hayvan Sevmek Stresi Azaltır

Köpeğiniz veya kedinizle geçireceğiniz birkaç dakika bile vücudunuzdaki stres hormonu kortisolun düşmesine fayda sağlar.

Hayvan Sevmek Yüksek Tansiyonu Düşürür

Vücüdunuzdaki stresin azalması ile tansiyon değerleriniz de normale döner. Yüksek tansiyon riskini azaltmada stresten uzak durmak oldukça önemlidir. Sağlık şakaya gelmez.

Hayvan Sevmek Kalp Kastalıklarından Korur

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki; Kedi ve köpek sahiplerinin kalp hastalığı riski ve kalp krizinden ölme riski normalden %30-40 oranında azdır.

Hayvan Sevmek Depresyonu Engeller

Hayvanlarla ilgilenmek, onlarla zaman geçirmek depresyon sorunu olanlara oldukça fayda sağlar. Öyle ki hayvanların da insanlara karşı gösterdiği beklentisiz bağlılık ve sevgi, ruh sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Hayvan Sevmek Yüksek Kondisyon Sağlar

Bir gün içerisinde köpeğinizle oynamak, hareket halinde bir aktivite yaşamak, 20 dakika dolaştırmak ona olacağı gibi size de yarar sağlar. Sağlıklı vücut için kondisyon oldukça önemlidir.

Hayvan Sevmek Sizi Sosyalleştirir.

Hayvan sahibi işiler diğer hayvan sahipleri ile daha çok bir araya gelerek sıradan ilişkiler dışında da sizi farklı yönde sosyalleştirir.

Hayvan Sevmek Allerjilere Karşı Korur

Bilinenin tam tersi olarak evcil hayvan beslenen evde doğup büyüyen çocuklar daha az allerjik problem yaşar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Kedi Resimleri diyor ki:

    özellikle kedi beslemek oldukça sağlıklıdır, kediler temiz ve zararsız canlılardır bizler Kedi Blog olarak kedi beslenmesini öneriyoruz

  2. Kuru Mama diyor ki:

    Kuru Mama satışı yapan firma olarak yazınızı yürekten okuduk, hayvan beslemek her açıdan oldukça faydalıdır

BİR YORUM YAZ