Diyet Uygulaması

Diyet Uygulaması

Diyet Uygulaması

Gündelik  hayatımızda  enerji  toplamak ve sağlıklı bir şekilde yaşamak  için beslenmemiz şart. Tabi ki bunun sağlıklı ve mümkün olduğu kadar sebze, meyve, protein ve karbonhidratına kadar dengeli bir şekilde besin almak tabi ki önemli. Fakat obezite gibi bir sağlık problemiyle mücadele ettiğimiz son yıllarda bunu başarabilmek son  derece zor.

Dengesiz beslenmek, kalorili yiyecekler almak, düzensiz yemek yemek ve vücudumuza aşırı yağlı ve kalorili yiyecekler almak ilerde pek çok sıkıntıya sebep oluyor. İşte bu yüzden  sağlıklı beslenmek ve vücudumuzu disiplin etme açısından da çok yararlı. Ama bunu yapamıyorsanız ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız en iyi yöntem diyet uygulamaktır. Burada en önemli nokta kafanıza göre diyet uygulamamanız gerektiğidir.

 

Diyet uygularken toplumumuz sabırsız olduğu ve çok çabuk sonuç almak istediği için ve bu konuda  çok bilinçli davranmadıkları için maalesef  çok yanlışlar yapılıyor. Bu yanlışlardan biri de  diyet yapmanın aç kalmak zannedilmesidir. Diyet  yapmak aç kalmak değildir. Sadece  vücudunuza giren besinlerin disipline edilmesi ve sıralamasının değiştirilebilmesidir.

Zaten doktorlar da aç kalmanın bir yöntem olmadığını, vücudunun kendini kıtlık pozisyonunu alması ve her şeyi depolaması anlamına gelmektedir. Bu da beraberinde baş ağrılarını, sinir bozukluklarını, hafıza kayıplarını beraberinde getirir. En çok  ise internetten ve de yakın çevreden alınıp uygulanan diyetlerdir. Unutmayın ki her diyet kişiye özeldir. Vücudumuzun ihtiyacı olan protein, karbonhidrat ve yağ ise birbirinden ayırmadan alındığınızda kilo verilmesine yardımcı olmazsınız.

Diyet yapmanın asıl nedeni ise her besinden yeteri kadar almak ve dengeyi sağlamaktır. En çok tartışılan ve konuşulan bir başka besin ise ekmektir. Ekmeği hiç yememek  kilo verdirmez, sağlığınıza zarar verir. Ekmeğin çavdarlı ve tam buğdaylı olanlarını tercih ederseniz ve bunlardan doktorunuzun dediği  miktarda tüketirseniz istediğiniz gibi sonuçlar alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ