Avrupa’nın Yıldızı Roma

Avrupa’nın Yıldızı Roma

Avrupa’nın Yıldızı Roma

Tiber ve Aniane nehirleri arasında bulunan Roma, 2,7 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Kayıtlara göre Lazio bölgesinin başkenti olarak gösterilmektedir. Ancak bağımsız devlet Vatikan’ın da bu bölgede olmasından dolayı her iki devletin de başkenti olarak sayılmaktadır.

Tam anlamıyla romantizmin şehir olarak bilinen Roma’nın tersten okunuşu olan Amor, aşk anlamına gelmektedir. Bu sebeple de Roma için adında aşk saklı olan şehir anlamına gelir.
Roma, hem ülkemiz hem de diğer yabancı turistler tarafından yoğun biçimde tercih edilen bir şehirdir. Bu sebeple de eğer yaz aylarında Roma’ya gitmeyi düşünüyorsanız kalabalığı göz önünde bulundurmalısınız.

Daha çok sonbahar ya da kış aylarında Roma’ya ekonomik şartlarla tatil için gidilebilir. Şehirde Akdeniz iklimi hüküm sürüyor olsa da kış ayları yeterince soğuk geçmektedir. Bu doğrultuda sonbahar ya da ilkbahar dönemleri ziyaret için en iyi dönemlerdir.

Roma’ya ulaşım için havayolu seçeneğini değerlendirecek olan kişiler için İstanbul’dan direkt olarak Roma’ya uçuşlar düzenlenmektedir. Bu uçuşların süresi de yaklaşık olarak 2,5 saattir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kangaroo Depolama diyor ki:

    Garantili depolama işi yapan bir şirket olarak şunu söylerim ki Roma gerçekten muhteşem bir kent fırsat ve olanakları olan kişiler kesinlikle gitmelidir.

BİR YORUM YAZ