Anadolu’nun Modern Şehri Eskişehir

Anadolu’nun Modern Şehri Eskişehir

Anadolu’nun Modern Şehri Eskişehir

Ülkemizin üç tarafı denizlerle kaplı olmasından dolayı, kıyı bölgelerimizde turizm çok hızlı bir biçimde gelişmiş durumda. Ancak iç kesimlerdeki tarihi yapılar ve gelişme de yerli ve yabancı birçok turisti şehre çekebiliyor.

Son dönemde Eskişehir, yaptığı atılımlar ve şehir düzenlemeleriyle birlikte çok sayıda kişinin dikkatini çekti. Şehrin içerisinde çok uzun süreden beri varolan Tarihi Odunpazarı Evleri, restore edildikten sonra o bölgede muhteşem bir görüntü ortaya çıktı. Birçok kişi şehre gelerek bu tarihi yapıları büyük bir hayranlıkla izliyor.

Şuan ki şehir yönetimi, yaptığı parkların ve eğlence noktalarının içerisine tarihi objeleri de yerleştirerek parkların daha fazla anlam kazanmasını amaçladı. Bu doğrultuda da şehre, Türkiye’nin en önemli kulelerinin oluşturduğu bir kale inşa edildi. Bu kalenin mimarisinde, Galata Kulesi, Saat Kulesi, Kız Kulesi gibi ülkemizin ünlü kulelerinin örnekleri bulunuyor.

Bu gelişme Eskişehir için daha fazla turist anlamına gelirken, şehri ülkenin en yaşanılır şehirleri arasında da üst sıralara taşıdı. Hem modern hem de tarih kokan şehir son dönemde hızlı yükselişine devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ