Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Birçok insan hayatının belli dönemlerinde zayıflama ihtiyacı hissetmiştir. Zayıflamaya çalışan insanlar da kendilerine göre zayıflama yöntemleri kullanmaktadırlar. Birçok zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

Diyetle Zayıflama: Sadece diyet yaparak yani yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat ederek yapılan zayıflama yöntemidir. Yaz diyeti, kış diyeti, Dukan diyeti, İngiliz diyeti, Karatay Diyeti, Karpuz diyeti, Salata diyeti, Düz karın diyeti gibi bir çok versiyonu vardır.

Bölgesel (Cihazla) Zayıflama: Zayıflamasını istediğiniz bölgenin elektronik bir cihaz yardımıyla zayıflatılmasıdır. Sağlığa zararlı değildir. Akupunktur, zayıflama kemeri, koşu bandı,vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz, detoks ile zayıflama gibi sayısız alternatifi vardır.

Bitkisel Zayıflama: Bu yöntemde bitkisel ürünler kullanılarak genellikle kaynatılıp içilerek ya da istenilen bölgeye sürülerek amaca ulaşılmaya çalışılır. En çok ‘kür’ denilen karışımlar kullanılır. Zayıflama çayları çok tercih edilir.

Egzersizle Zayıflama: değişik hareketler yaparak yani spor yaparak yapılan zayıflama yöntemidir. Yüzme, aorebik, jimnastik ve pilates gibi türleri vardır.

İlaçla Zayıflama: İlaç ya da hap kullanılarak iştahın kesilmesi ya da yağların yakılmaya çalışılmasıdır.

Kremle Zayıflama: Zayıflamaya faydası olduğu düşünülen kremlerin istenilen bölgelerde kullanılmasıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Huzursuz bacak sendromuna dikkat başlıklı makalemizde huzursuz bacak sendromu, huzursuz bacak sendromu belirtileri ve Huzursuz bacak sendromu nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ