Xiomi’nin Samsung’u İzleyerek Edge Temalı Telefon Üreteceği Bilgisi Sızdırıldı

Xiomi’nin Samsung’u İzleyerek Edge Temalı Telefon Üreteceği Bilgisi Sızdırıldı

Xiomi’nin Samsung’u İzleyerek Edge Temalı Telefon Üreteceği Bilgisi Sızdırıldı

Bundan on ilâ on beş sene öncesine kadar cep telefonları yalnızca sesli görüşme ve kısa mesaj iletimi gerçekleştiren cihazlardan ibaret olarak görülebilirlerken, her biri birer cep bilgisayarı haline gelen teknolojik harikalar artık dış görüntü açısından da moda belirleyici faktörlere sahip olabilmekteler.

Samsung S6 modelini ” Edge ” adı altında kenarlara doğru eğimli bir ekranla sunmasının yarattığı yankı her ne kadar Türkiye’de fazla hissedilmese de, Çin’in en güçlü mobil cihaz üreticilerinden Xiomi’nin de Mi Edge isimli bir telefonun hazırlığına başlaması ile birlikte bu başarının ne denli büyük olduğu anlaşılabilinmekte.

Hali hazırda resmi açıklama gelmese de Xiomi Mi Edge cihazının 5.2 inç genişliğinde ve 1440 x 2560 çözünürlükte eğimli bir ekrana sahip olacağı belirtilmekte. Grafik işlemcisi bazında Adreno 418’i kullanacak olan Xiomi Mi Edge, 3 ya da 4 GB büyüklüğünde de RAM barındıracak.

Yurtdışı satış fiyatı bazında 380 ilâ 400 Amerikan Doları düzeyinin korunacağı düşünülse de Türkiye’deki fiyatının vergi ve eklentiler ile daha fazla olacağını söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Twitter 140 karakter engelini kaldırdı başlıklı makalemizde Firma, Gündem ve SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ