Ünlü sanatçı Memduh Ün hayata veda etti

Ünlü sanatçı Memduh Ün hayata veda etti

Ünlü sanatçı Memduh Ün hayata veda etti

Türk Sineması’nın unutulmayan yüzü sanatçı, yönetmen Memduh Ün 95 yaşında hayata veda etti.

2014 kasımın 11’inden buyana tatil beldesi Bodrum‘da yoğun bakım bölümünde yatan Memduh Ün, sabah 10:15 saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Hastaneye hemen koşan isimlerin başında hayat arkadaşı Fatma Girik oldu. Fatma Girik’in çok üzüntülü olduğu görüldü.
FATMA GİRİK, HALA İNANAMIYORUM

Türk Sinemasının temel taşlarından olan usta yönetmen Memduh Ün kasım ayından buyana yaşlılık nedeniyle akciğer tedavisi görmekteydi. Hayat arkadaşı olan Fatma Girik biran olsun yalnız bırakmadığı Memduh Ün için ” O benim Şeyimdi ” bir ömürlük hayat arkadaşımdı. Tüm ailemden çok onunla beraber oldum. Hala inanamıyorum vefat ettiğine dedi. Büyük sanatçının vefatınından ardından Yeşilçam sanatçıları Girik’i arayarak baş sağlıgı diledi.
VASİYETİ ÜZERİNE: CENAZE TÖRENİ İSTANBUL MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILACAK

Ünlü sanatçının vefat etmeden önce isteği üzerine önümüzdeki pazartesi günü İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nde gündüz 11.00’de yapılacak törenden sonra tekrar Bodrum’a getirilecek. Ünlü yönetmen 20 Ekim Salı günü Bodrum Torba Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bodrum Torba Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
MEMDUH ÜN KİMDİR?

1940-41 yıllarında spor kulübü Beşiktaş’ı şampiyon bitiren kadroda futbolcu olarak görev yapan Memduh Ün futboldan ayrıldıktan sonra Turhan Ün takma adıyla 1947’de sinemada oyuncu olarak yerini aldı, 1951’de Arşavir Alyanak’la birlikte Yakut Film adlı bir film şirketi kurdu. Yönetmenlik deneyimini geliştirince bu kez kendi adına Uğur Film adında bir film şirketi kurarak çalışmalarını son hızıyla sürdürdü. Oyunculuk, yönetmenlik, film müziği, film kurgusu ve yapımcılığını üstlendiği eserleri bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ