Twitter 140 karakter engelini kaldırdı

Twitter 140 karakter engelini kaldırdı

Twitter 140 karakter engelini kaldırdı

Twitter’Da herkes tarafından çekilen sorun tabi ki 140 karakter sınırı bunun kaldırılmasını uzun süredir istiyorduk ve Twitter bu sınırı kaldırıp tam 10.000 karakter sınırına çıkardı. Artık mesajda, tweette herhangi bir yazıda max. 140 karakterden 10.000 karakter ile kullanıcılar istediği şekilde paylaşımda veya mesajda düşünce paylaşımında bulunacabilecekler.
Twitter gündem olarak en fazla kullanımda olan bir sosyal medya sitesi ve konu mesajlaşma olduğunda ise tercih edilme oranı burada biraz düşüyor gibi. Sosyal medya sitesi, 140 karakter sınırı için o kadar şikayet aldığı için şikayetlere toplu şekilde tek seferde yanıt verdi ve sınırı arttırdı. Firma, direkt mesaj özelliğinin, paylaşılan tweetler hakkında mesajlaşmak için var olduğunu belirtti.

Şimdi ise uzunca mesajlar, özgürce fikir paylaşımı yapabileceği bir mesajlaşma olacağını da paylaştı. Twitter’ın bu özelliği 1.5 veya 2 hafta içerisinde tüm ülkelerin kullanabileceğini belirtti. Fakat SMS ile gönderilen mesajlar ise halen 140 karakter ile sınırlı. Twitter’ın bu özelliği için uzunca bir vakit beklendiği ve her gün karakter sınırına yeni bir şikayet eklendiğini de ayrıca belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ