Süt Yapan Besinler

Süt Yapan Besinler

Süt Yapan Besinler

9 ay gibi yorucu ve stresli bir dönemi bitirdiniz. Artık rahatlamak istiyorsunuz ama çok üzgünüz hala çok erken. Önünüzde lohusalık gibi stresli bir süreç daha var. Lohusalıkta ki en stresli konuların başında bebeği emzirip emziremeyeceğiniz var. İşte bu yüzden loğusa bayanlar ilk aylarda harıl harıl süt yapan besinleri arıyorlar. Bizde sizler için bu yazıyı derleme gereği duyduk.

Doğumdan sonra genellikle süt yapması ve bebeği rahatlatması için rezene çayı yapılır. Bu iyi bir yöntem ama rezenenin yan etkisinin kabızlık olduğunu unutmadan tüketin. Dereotunun sütü artırdığını pek çok doktor kabul ediyor.  Yine marketlerde satılan hazır helvalar sütü bollaştıran besinlerden. Ayvayı komposto yapıp içebilirsiniz hem bağırsaklarınızı rahatlatacaktır hem de sütünüzü artıracaktır.

Yine denenmiş bayan tariflerine göre patlamış mısır, yulaf, şekerli su ve meşrubatlar sütünüzü artıran besinlerin içerisinde yer alıyor. Ama unutmamanız gereken şey bütün bunlardan önce gece uykusunu düzenli ve verimli almak stresten uzak durmak sütünüzün olmasının en birincil kuralı.

Bir önceki yazımız olan Huzursuz bacak sendromuna dikkat başlıklı makalemizde huzursuz bacak sendromu, huzursuz bacak sendromu belirtileri ve Huzursuz bacak sendromu nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ