Suların Şehri Venedik

Suların Şehri Venedik

Suların Şehri Venedik

İtalya’nın en çok turist çeken şehri olan Venedik, romantizmin ve suların şehri olarak bilinmektedir. Bu bölgede yaşayan ünlü düşünürler, şehir hakkında yayınlanan resimlerin ve yazıların, şehrin güzelliğinin 10’da birini dahi göstermediğini söylemektedir.

Bu doğrultuda her sene milyonlarca kişi Venedik’e gitmektedir. İtalya’nın kuzey bölgesinde yer alan Venedik, 118 adacık üzerine kurulmuştur. Bu adacıkları birbirine bağlamak için de tam 400 tane köprü ve 170 tane kanal kullanılmaktadır. Bu köprülerin birçoğu tarihi yapı olarak sayılmaktadır.

Venedik’e gidecek olan kişiler ziyaretlerini yılın her döneminde gerçekleştirebilirler. Genellikle ziyaretçiler Nisan ile Ekim arasında şehre gitmektedir. Ancak bu dönemlerde şehir hem kalabalık olur hem de tatilinizi düzenleyen firmalara çok daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca Şubat ayında da Venedik içerisinde bir karnaval düzenlenmektedir.

Şubat’ın son haftasına denk gelen bu karnaval döneminde de şehir yerli ve yabancı turist akınına uğrar. Bu sebeple şehir bu dönemde de kalabalık bir hale gelmektedir. Şehre diğer İtalya şehirlerinden demir yolu ile gidilmesi en uygun seçenektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ