Sony vaio kullanıcılarına windows 10 uyarısı

Sony vaio kullanıcılarına windows 10 uyarısı

Sony vaio kullanıcılarına windows 10 uyarısı

Eğer sizinde Vaio marka laptop‘unuz varsa sizde Windows 10‘a geçmek için biraz beklemelisiniz.

Sony, Vaio markasını başka bir teknoloji firmasına sattı fakat firmanın satışı gerçekleşmeden önce ki piyasaya satışa sürdüğü diz üstü bilgisayarlara desteğinin olacağını belirtti. Sony sattığı Vaio’nun kullanıcılarına desteğini tam gaz veriyor. Win 10 duyurulması ve çıkmasının ardından, cihazında Win 8, Win 8.1 kurulu olan Vaio kullanıcıları Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmak için bildirim geldi.

Fakat firma yükseltme yapmadan önce biraz beklemelerini istedi. Eski Vaio için özel Windows 10 uyumlu sürücülerin kodlanması daha tamamlanmadığı için windows 10’un birkaç hata vereceğini belirtti. Bu yazılım işi ise yaklaşık Kasım başında hazırlıklarının başlaması düşünülüyor. Kısacası Windows 10’a geçmeyi düşünen yada geçmek isteyen kullanıcılar yükseltmeyi biraz geç yapacaklar.

Fakat diğer bir duyuru ise Vaio eski ya da yeni kullanıcıları Windows 7’den yükseltme yaparak Windows 10‘a sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceklerini belirtti. Herhangi bir soruna karşılık Sony, Windows 7 Vaio kullanıcılarına sürücüler için yazılım yazacağını belirtmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ