Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın paylaştığı Atıf Yılmaz’ın yönettiği bir filmdir. Film Türk Sinemasının başyapıtları arasında gösterilir. Filmin konusu kadar da müziği beğenilerek dinlenmiştir. 1977 tarihli film Cengiz Aytmatov’u aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Filmin orijinal müziğini Cahit Berkay bestelemiştir. “Selvi Boylum Al Yazmalım “ 1978 Uluslarası 15. Antalya Sanat Şenliği’nde Maden filminden sonra ikinci en iyi film seçilmiştir. Kamyon şoförü İlyas (Kadir İnanır), Asya (Türkan Şoray), Cemşit(Ahmet Mekin)’dir. Şoför İlyas, iş gereği Asya’nın köyüne gelir ve Asya’yı görür. Birbirlerine aşık olup evlenirler.

Samet adında birde çocukları olur. Sık sık uzun yola gidip geri dönen İlyas bir gün Asya’yı bir kadınla aldatır. Bunu gören Asya İlyas’tan kaçar. İşleri bozulan ve bu şekilde de Asya’nın karşısına çıkmak istemeyen İlyas Asya’yı terk eder. Bu duruma dayanamayan Asya çocuğuyla yollara düşer. Cemşit diye bir adam bunlara sahip çıkar, kol kanat gerer.

Bir süre sonra İlyas ile yeniden karşılaşırlar. Onca zaman kendilerini koruyup kollayan adamla sevdiği adam olan İlyas arasında bir seçim yapmak zorundadır. Asya sevgi emek demektir, sevgi sahiplenme demektir diye düşünerek Cemşid’i tercih eder.

Selvi Boylum Al Yazmalım Filmi İzle

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ