Samsung Yeni SSD

Samsung Yeni SSD

Samsung Yeni Ssd

Teknolojide ki güncel marka bu sefer özel firmalar için geliştirmekte olduğu yepyeni SSD serisini, 6,5 Terabaytlık kapasitesiyle ve hız olarakta ise yaklaşık bir birim vermek gerekirse 5,5 GBit/Saniye’lik aktarım hızıyla tüm gözlerine üstüne çekti.

Hem depo hem de aktarım olarak bilgisayar bileşenlerinde ki Solid State Disk’lere istek ve kullanımı hızla artışta olduğundan dolayı, teknoloji üzerine olan firmalar donanım ve güçlerini kullanarak üstün SSD’leri kullanıma başlıyorlar.

Yeni teknoloji olarak dev marka, V-NAND teknoloji ile Usb kullanmakta olan deposunu ile SSD serisini firmalara duyurdu. Ve duyurmuş olduğu Solid State Disk ise inanılmayacak derecede özelliklere sahip buda herkesin dikkatini üstüne çektiği anlamına geliyor.

Firmalarda ki özel hizmetler için yapılan, PM1633, PM953 son olarakta PM1725 SSD’lerin tümünde 3-bitlik MLC V-NAND Usb bellek özellikleri kullanılıyor ve bu özellikte Samsung’a ait. Yeniden dizayn edilmiş SSD‘ler ise NVMe protokolü ile kullanımı olduğundan dolayı herhangi bir elektriksel arıza yada güç kaybında veriler için korumayı destekliyor.

Yeni SSD‘ler 5500 MB/s okuma, 1800 M/s yazma hızıyla piyasaya sürüldü. Depolama alanı yaklaşık olarak belirtilmek istenir ise 3,2 TB ya da 6,5 TB olarak 5 GB’lık bir video 2.5 saniyeden daha az bir sürede kayıt altına alınıyor.

Bir önceki yazımız olan Twitter 140 karakter engelini kaldırdı başlıklı makalemizde 140 karakter, Firma ve Gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ