Sağlığınız için Ucuz Mal Almayın

Sağlığınız için Ucuz Mal Almayın

Sağlığınız için Ucuz Mal Almayın

Güzelliğine önem veren kadınların hatta tüm kadınların tamamı kozmetik ürünlerini kullanmanın ne kadar göz kamaştırıcı olduğunu bilir ve bu konuda gayet bilinçli davranmaya çalışırlar oysaki bu konuda dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar bulunmaktadır.

Göz makyajından, şampuana, cilt ürünlerine, losyonlara, kremlerden, rujlara daha pek çok çeşidi olan kozmetik ürünlerinin fazla olması nedeniyle fiyat karşılaştırması noktasında bazen kafa karışıklığı olabilir. İhtiyaç çok olunca fiyatı uygun olan ürünler genelde daha çok tercih edilir.

Cilt uzmanlarına ve doktorların yaptığı araştırmalar sonucunda ucuz malların sağlık açısından kesinlikle tercih edilmemesi gerektiği ortaya çıktı. Uzmanlara göre bilinen markalardan farklı olarak ismi duyulmamış ürünlerin daha ucuza satılmasının tek nedeni bundan gelir elde etmek.

Dolayısıyla bu ucuz malların sağlığımıza çok ciddi zararları dokunuyor ve ileriki yıllarda büyük sağlık problemleriyle karşılaşabiliyoruz. Bilinen markaların kontrolleri sık sık gerek hükümetler tarafından, gerekse uzmanlar tarafından yapıldığından içine zararlı kimyasal koyulmaları kesinlikle yasaktır. Fakat ucuz makyaj malzemelerinde amaç sadece ürünün diğer markalara daha düşük fiyatlı satılması ve bu yüzden de talep görmesi olduğundan kanserojen maddeler içeriyor.

Bu ürünleri daha hesaplı bir şekilde tercih edebilirsiniz ama ileride karşılaşacağınız sağlık problemlerine şimdiden davetiye çıkarmış olursunuz. Örneğin cilt için kullanılan pudralar, fondötenler, allıklar, kremler kanserojen kimyasallar içerdiği için daha düşük maliyetle satışa sunuluyor, piyasa değerinden çok çok ucuza satılan ürünleri çok iyi derecede araştırmanız gereklidir.

Bu ürünlerin kullanılması sonucunda ise, kullanan kişilerde cilt kanseri olma riski normalden daha üst seviyelerde seyrediyor sağlığınızı ve kendinizi düşünüyorsanız en küçük ayrıntılara bile dikkat etmeniz gereklidir. Onun içindir ki uygun fiyatlı olsun diye ucuz mallara yönelmeyin ve her zaman bilinen markaları ve güvendiğiniz firma ürünlerini tercih edin.

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserinden Korkmayın başlıklı makalemizde ameliyat, koltuk altı ve meme derisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ