Reflüyü Doğal Yollarla Nasıl Atlatabiliriz

Reflüyü Doğal Yollarla Nasıl Atlatabiliriz

Reflüyü Doğal Yollarla Nasıl Atlatabiliriz

Son yollarda pek çok kişi midesindeki rahatsızlıklardan dolayı sürekli şikâyet ediyor. Genç yaşlı dinlemeyen reflü hastalığı artık bebeklerde bile karşımıza çıkabiliyor. Yemek borusunda müthiş bir yanma duygusu ile kendini gösteren reflü bazen saatlerce canınızı yakabiliyor.

Piyasada oldukça fazla ilaç var. Ama kimilerimiz ilaç konusunda çok hassas oluyor ve bu hastalığı ilaçsız atlatmak istiyor. Ya da hamile ve bebeklerde ilaçsız bir tedavi yöntemi aranıyor. İşte size doğal yollarla reflüyü atlatmanın yolları: Yatarken başınız ve yemek borunuz biraz yukarıda kalacak şekilde uyuyun. Piyasada bulunan reflü yastıklarını da tercih edebilirsiniz.

Yaygın olarak bilinmesine rağmen süt içmeyin. Çünkü düşünülenin aksine süt birkaç dakika rahatlattıktan sonra reflüyü daha da köpürtüyor. Taze sıkılmış havuç suyu reflüye çok iyi geliyor. Salçalı, baharatlı ve acı gıdalardan uzak durun.

Asidik özellikte olan gıdalardan uzak durun (limon, turşu, domates, zeytin salatalık gibi). Ve Türkiye’de çok yaygın kullanılmamasına rağmen karahindiba otu da reflüye çok iyi gelmektedir. Bunlardan uygun olan tedaviyi gönül rahatlığı ile reflünüze uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ