Periscope kullanımı her geçen gün artıyor

Periscope kullanımı her geçen gün artıyor

Periscope kullanımı her geçen gün artıyor

Şu sıralar çok hızlı bir şekilde gündemde olan ve canlı yayın yapabilen uygulama Periscope yaklaşık 10 milyon kayıtlı kullanıcısı var.

Sahibi Twitter olan uygulama Mart ayının ortalarında Android ve IOS iletim sistemleri için geliştirip yayınladığı canlı yayın yapılabilen video uygulama Periscope, kalitesi ve kullanımı sürekli bir artış içerisinde. Uygulama geliştiricisi Twitter, belirttiği kullanım oranı ise 4 aydan kısa bir süre içerisinde 10 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtti bir diğer bilgi ise uygulamanın uygulama marketinde paylaşıldığı ilk 10 gün kayıtlı kullanıcı sayısı ise 1 milyona ulaşmıştı.

Geliştiricler belirttiği bilgilerde ise kullanıcıların sayısı bir kenara izlenen videoların miktarıyla uzunluk olarak toplam 40 yıllık bir süreye eş değer canlı yayın içeriği izlendiğini belirtti. Ve bu sayısal değerler sadece Android ile IOS uygulama platformunda, uygulamanın web sitesi tarafından yayınlanan canlı yayın içerikleri bu değerlere dahil değil.

Geliştiriciler ilerleyen vakitlerde, Periscope uygulamasını geliştireceğini belirtti. Bir yeni özellik ise şu; kayıtlı kullanıcıların eskiden yapılan canlı yayını ileriye sarabilmek için ileri sarma gibi bir buton uygulamaya eklenecek. Uygulamada ki bazı yayınlanması yasak canlı yayın videoları içinde bir sistem geliştirdiklerini de ekledi.

Bir önceki yazımız olan Twitter 140 karakter engelini kaldırdı başlıklı makalemizde Firma, Gündem ve SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ