Parfüm ve Deodorant Kullanımı Erkeklerde Kısırlığa Sebep Oluyor

Parfüm ve Deodorant Kullanımı Erkeklerde Kısırlığa Sebep Oluyor

Parfüm ve Deodorant Kullanımı Erkeklerde Kısırlığa Sebep Oluyor

Hepimiz hayatımız boyunca çeşitli parfümler ve deodorantlar kullanıyoruz. Ancak bu parfümlerin ve deodorantların tamamı kimyasal ürünler kullanılarak elde ediliyor. Tamamen yanıcı bir madde olan bu ürünleri her gün düzenli olarak cildimize uyguluyoruz.

Uzmanlar yaptığı açıklamalarda bu parfümlerin içerisinde olabilecek bazı maddelerin erkeklerde sperm sayısını azalttığını ve kısırlık probleminin ortaya çıktığını belirtiyor. Parfümün içerisindeki kimyasal maddelerin vücuda cildimizdeki gözeneklerden ya da solunum yollarımızdan rahatlıkla girebileceği belirtiliyor.

Bunun önüne geçmek için parfüm kullanımını bırakmak bir çözüm olarak gösterilemez. Çünkü parfüm sayesinde güzel kokmak herkes için oldukça güzel bir duydu. Ayrıca hem sizi hem karşı tarafı rahat ettirdiğinden vazgeçilmesi oldukça zor.

Uzmanlar kısırlık probleminin biraz önüne geçebilmek için kişilerin ter kokularını gidermek için parfüm sıkmak yerine duş almalarını öneriyor. Gün içerisinde sürekli deodorant ya da parfüm kullanımı kısırlık problemini tetiklerken cildin zarar görmesine de sebep oluyor.

Birçok kişide bu parfümler ve deodorantlar alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Bir önceki yazımız olan Her Kadının Kurtarıcısı Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde cilt sağlığı, ciltte bulunan leke ve Her Kadının Kurtarıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ