Meme Kanserinden Korkmayın

Meme Kanserinden Korkmayın

Meme Kanserinden Korkmayın

Meme kanserinin tedavisi ne kadar süre alır? Meme kanserinin tedavisinin süresi, hastalığın evresine, hastanın tedaviye uyum sağlayıp sağlayamamasına ve hastanın tedaviye yanıt verip vermemesine bağlı olarak değişmektedir. Meme kanserine yakalanan kadınların en çok korktuğu tedavi yöntemi olan meme dokusunun alınması tarafımızca uygulanan onkoplastik cerrahi teknikler sayesinde artık uygulanmamaktadır.

Onkoplastik cerrahi sayesinde kanserli doku, meme dokusundan güvenli bir şekilde uzaklaştırılır ve estetik cerrahi teknikleri ile meme dikleştirilerek yeniden yapılır. Böylece operasyondan sonra meme dokusu daha iyi bir görünüme kavuşmaktadır.

Sentinel lenf nodu biyopsisi ile (koltuk altı lenf bezi örneklemesi) gereksiz aksiler diseksiyondan kaçınılarak kol ödemini engellenmektedir.

Hastaların isteği dâhilinde meme dokusu ve meme derisi korunarak çıkartılmakta ve yerine silikon implant yerleştirilebilmektedir.

Meme kanseri tedavi süresi cerrahi operasyon sonrasında gerçek değişimi göstermektedir. Ameliyattan sonra iyileşme süresi bittiğinde(bu süre yaklaşık 10 günlük bir süredir) kemoterapi ve gerekli görülürse radyoterapi uygulanmaktadır.

Kemoterapi protokolü ve tedavi süresi hastalığın hangi evrede olduğuna ve hastanın kondüsyon durumuna göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda sadece hormon tedavisi verilerek kemoterapiye ihtiyaç duyulmadan tedavi gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Vücut Geliştirme Çalışmalarında Kullanılan Protein Tozları Zararlımı? başlıklı makalemizde bayanlar gibi, erkek vücut geliştirme ve Et hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ