Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Bütün bayanların estetik ve güzel görünmek istediği bu çağda meme kanseri kadınları hem sağlık hem de psikolojik açıdan tehdit etmekte. Türkiye’de neredeyse her 100.000 kadından 22’si meme kanserine yakalanıyor ve maalesef bunların da 10’ ölüyor. Çağımızın vebası haline gelmiş meme kanserini artık erken teşhis etmek sizin de elinizde.

Göğsünüze yapacağınız basit müdahaleler hayat kurtarabilir. Memelerinizi aynada kontrol edin herhangi bir şekil bozukluğu var mı? Düzenli olarak onlara dokunun elinize sert ya da küçük pütürlü dokular geliyor mu? Meme ucunuzda içine göçme sönme var mı? Meme başında kızarıklık soyulma ya da döküntü mevcut mu? Memede ödem ya da şişlik var mı? Bütün bunlardan herhangi biri eğer sizde varsa doktorunuza başvurun.

Erken müdahale her zaman hayat kurtarmıştır. Tabi her zaman bu belirtiler olmayabilirde. O yüzden düzenli olarak meme muayenesine gidebilirsiniz. Unutmayın ki 50 yaş üzerinde meme vakaları çoğunlukta olmasına rağmen gençlerde de karşımıza çıkabiliyor. Doktorlar bebekleri emzirmenin meme kanseri riskini azalttığını belirtiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ