Lumia 950 Modelinin Yarım Saatten Az Sürede Şarj Olabileceği Açıklandı

Lumia 950 Modelinin Yarım Saatten Az Sürede Şarj Olabileceği Açıklandı

Lumia 950 Modelinin Yarım Saatten Az Sürede Şarj Olabileceği Açıklandı

Microsoft’un Nokia’yı satın aldıktan sonra mobil cihazlara ve yoğun olarak Lumia serisi cihazlara gösterdiği üst düzey ilgi ve gerçekleştirilen gelişim çalışmaları, hali hazırda Android ve iOS işletim sistemlerinin hakim olduğu pazarda hem serinin telefonlarını hem de Windows Phone işletim sistemini daha cazip ve popüler hale getirecek gibi görünüyor.

Yakın tarihte açıklanacak Lumia 950 cihazının donanımsal özellikleri mobil tutkunlarının merakını cezp ederken, yetkililerden genel kullanıcı çevresini sevindirecek bir haber açıklandı. Yayınlanan bilgiye göre Quick Charge 2.0 ismi verilen yeni bir şarj teknolojisi kullanacak olan cihaz, yüzde on dolu pili ile yüzde doksan beş seviyesine yalnızca yirmi beş dakikada ulaşabilecek.

Bu teknoloji ile kullanıcıların gün içerisindeki kısa molalarında dahi telefonlarını tam kapasite şarj edebileceklerine dikkat çeken yetkililer, kişilerin maksimum ekran parlaklığı ile birlikte çok daha aktif ve rahat kullanım sağlayabileceklerini de hatırlatıyorlar.

Microsoft’un söz konusu teknolojiyi yakın zamanda tüm cihazlarında standart hale getireceği düşünülmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ