İş Başvurusu Ön Yazının Önemi

İş Başvurusu Ön Yazının Önemi

İş Başvurusu Ön Yazının Önemi

İş arama ve bulma sürecinde gerekli başvuru için doğru bir CV ile yazdığınız önyazı iş başvurunuzda çok etkili olacaktır. Becerilerizi ön yazıda belirtmek başvuru sürecini daim bir şekilde etkilemektedir. Önyazı bir iş başvurusu için çok önemli etkendir.

Önyazıyı e-posta yöntemiyle gönderilecekse saygınlık için hitap yöntemine dikkat etmeliyiz. İşe alım yapan kişinin adını biliyorsanız ; “Sayın Mehmet” gibi bir başlangıç gayet güzel ve etkileyici olur iş alımı yapan kişinin adını bilmiyorsanız “Sayın Yetkili” ile başlanabilir. Sonunda ise saygı çerçevesi için “Saygılarımla” denildikten sonra ön yazı bitirilebilir.

Önyazıda ki bilgilerin CV ile uyumlu olması çok önemlidir. CV ve ön yazı biribirleriyle uyumlu olmazsa bu işe alımınızı olumsuz etkileyecektir. Önyazı işe alım yapan yerden el ile teslim edilecekse CV ile kağıt kalitesi ve kalem renkleri uyumlu olmalıdır.

Önyazı ile CV birbirlerini destekler ve bunlar sizin işe alımınızı ciddi anlamda olumlu yönde etkileyebilir. İşe başvuru yapacağınız yerde herhangi bir çalışan yakınınız varsa bunu ön yazı da belirtmeniz gayet uygun olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ