Hamilelikte Dengeli Beslenme

Hamilelikte Dengeli Beslenme

Hamilelikte Dengeli Beslenme

Hepimizin canıdır bebeklerimiz. Hamilelikte dengeli beslenme ile onları en iyi şekilde karşılamaya çalışırız. Bebeklerin beyin gelişimi için folik asitin çok büyük önemi vardır. Doktorun verdiği folik asite ek olarak folik asit içeren cevizden her gün en az tüketmeye çalışın.

Demir eksikliği ve kansızlığı engellemek için pekmez tüketip kilo almak yerine bolca kırmızı et tüketerek demir eksikliğinizi giderebilirsiniz. Hamilelikte normalden daha fazla kalsiyuma ihtiyacınız olacak çünkü içinizde bir canlı büyütüyor olacaksınız.

Normalde tükettiğinizin 1,5 katı süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz. Tükettiğiniz süt ürünlerinin iyi kaynatılıp yapıldığından ya da pastörize olduğundan emin olup tüketin. Günde mutlaka 1 tane yumurta tüketmelisiniz. Yumurtadan ihtiyacınız olan gerekli proteini alabilirsiniz.

Bir de magnezyum çok önemli. Hamilelikte bacağınıza giren krampların çoğunun sebebi magnezyum eksikliğidir.  Magnezyum içerikli gıdaları tüketerek kramplardan kurtulabilirsiniz. Hamilelikte dengeli beslenme sadece mideniz için değil vücudunuz içinde önemli.

Vücudun ve bebeğin ihtiyacı olan gerekli d vitaminini karşılamak için sabah ve akşam güneş banyosu yapıp bolca d vitamini içeren gıdaları tüketebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ