Güneş Lekelerinden Doğal Yollarla Nasıl Kurtuluruz

Murat Takmaz

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

Güneş Lekelerinden Doğal Yollarla Nasıl Kurtuluruz

Cildinizin güneşe fazlasıyla maruz kalması sonucunda yüzünüzde, kollarınızda, sırtınızda ya da göğüs dekoltenizde zamanla güneş lekeleri oluşuyor. Bu lekelerden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ama bunlar genelde masraflı oluyor. Lazer tedavisi, kimyasal peeling ve kremler oldukça pahalı bir yöntem biz sizlere evde bulabileceğiniz malzemelerle güneş lekelerinden doğal yollarla nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Öncelikle daha fazla cilt lekesi oluşmaması için güneşe çıkarken her zaman güneş kremi kullanın. Önce bir yumurta akını bir kaba boşaltın ve üzerine limon kabuğu rendeleyin kıvamlı bir krem halini alana kadar karıştırın. Daha sonra temiz cildinize iyice yedirin. Yarım saat bekletin daha sonra bol su ile yıkayın.  Ya da bir fincan yoğurdu, çeyrek limon tuzu, bir parça semiz otu ve maydanozla püre haline gelinceye kadar iyice karıştırın.

Daha sonra temiz cilde uygulayıp yarım saat bekletin. Daha sonra ovalayarak ve ılık suyla çıkartın. Bazen bu bitkisel çözümler cildinizdeki lekelere çare olmayabilir. Çünkü her maske her yüz tipine gitmeyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ