Etkili Bir İş Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Etkili Bir İş Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Etkili Bir İş Görüşmesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak etkili bir iş görüşmesi için kişilerin görüşmeye zamanında gitmeleri gerekmektedir. Bu doğrultuda kişiler, kendilerine verilen saatten 15 dakika önce iş görüşmesinin yapılacağı alanda olmalıdırlar. Diğer bir etmen olarak kişilerin giyimlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Seçtikleri mesleğe göre giyinmeleri büyük önem taşımaktadır.

Kıyafet seçimlerinde fazla resmi bir giyim ile birlikte samimiyetsiz bir görüntü sunulmamalı ancak fazla serbest bir giyim ile de ciddiyetsiz bir görüntü oluşmamalıdır.

El sıkma, göz kontağı kurma gibi beden dili hareketleri iş görüşmelerinde oldukça önemlidir. İş görüşmesi sırasında rahat olmanız, hafif bir gülümseme ile birlikte karşı tarafın elini sıkmanız sizler için olumlu bir etmen olacaktır.

İş görüşmesinde tanıştığınız kişilere sonrasında da ismiyle hitap etmeniz önemlidir. Yalnızca siz kelimesinin kullanımı samimi bir ortam sunmayacaktır. Son olarak iş görüşmelerinde abartıya kaçmak ve yalan söylemek en olumsuz durumlardan bir tanesidir.

Bu ayrıntılar sizlere yeni işler kazandırabilirler. Uymadığınız takdirde ise alabileceğiniz işleri de kaybedebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ