EŞKIYA

EŞKIYA

EŞKIYA

Başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel’in paylaştığı 1996 yapımı sinema filmidir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Yavuz Turgut’un yaptığı film 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek büyük bir başarı elde etti.  Gösterime girdiği 1996’dan 2001’e kadar en yüksek gişe hasılatı elde eden film oldu.

35 yıl önce Cudi Dağlarında yaşayan bir grup eşkıya jandarma tarafından yakalanır. Kimi hastalıktan, kimi birbiriyle olan hesaplaşmasından dolayı hepsi ölür. Sadece biri dışında; Baran(Şener Şen). Viranşehir Cezaevi’nden dışarı çıkan Baran yaşadığı köye gelir. Her yerin yapılan baraj sebebiyle sular altında kaldığını görür. Sevdiği kadın köyde değildir. İstanbul’a gitmiştir.

Baran’a tüm gerçekleri köyde yaşayan Ceren Ana anlatır. Hapse düşmesine en yakın arkadaşı Berfo’nun neden olduğunu, sevdiği kadın olan Keje’yi babasından satın alarak İstanbul’a gittiğini öğrenir. Geçmişiyle hesaplaşmak için İstanbul’a giden Eşkıya(Baran), sevdiği kadını bulacak ve Berfo’dan hesap soracaktır.

Yer yurt bilmeyen Baran İstanbul da Cumali’yle (Uğur Yücel) karşılaşır. Birtakım yaşanan olayların ardından Cumali,  Baran’a yardım eder. Artık sevdiği kadını da, düşmanını da bulan Baran’ın yıllardır beklediği gün gelmiştir.

Eşkıya filmini izle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Video Klip diyor ki:

    Ben bu filmi binlerce kez izlesem şahsen doymuyorum. Bence türk sinemasına böyle bir film daha asla gelemez! Emeği geçenlere gerçektende çok teşekkürler :)

BİR YORUM YAZ