ÇÖPÇÜLER KRALI

ÇÖPÇÜLER KRALI

ÇÖPÇÜLER KRALI

Yönetmenliğini Zeki Ökten’in üstlendiği 1977 yapımı Türk Filmidir. Güldürü türünün en güzel örneklerindendir. Başrollerini; Kemal Sunal, Şener Şen, Ayşen Gruda ve İlyas Salman’ın paylaştığı yapıt o yılların yaşantısını ve İstanbul’dan manzaraları anlatır.

Film, 15. Antalya Film Festivali’nde Umur Bugay’a En İyi Senaryo, Şener Şen’e ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazandırmıştır. Zabıta görevlisi (Şener Şen) mahallede görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan memurdur. Mahalledeki esnaf ve çöpçüler üzerinde büyük baskı kurmuştur. Mahallenin çöpçüsü Abdi’de (Kemal Sunal) bu baskılardan nasibini almaktadır.

Zabıta memuru mahalledeki Hacer’e (Ayşen Gruda) âşıktır. Fakat annesi bu işe karşı çıkar. Diğer taraftan Abdi’de Hacer’e âşıktır ama parası yoktur. Bir gün yanlışlıkla girdiği bir gazino şansının açılmasına ve yaşantısının değişmesine neden olur.

Şener Şen ve Kemal Sunal gibi iki usta oyuncunun yer aldığı filmi tekrar tekrar izlesenizde hiç izlememişsiniz gibi gülümsetecek ve kahkahalara doyuracaktır. Türk Televizyon Kanallarında yerini her zaman alan film hiçbir zaman eskimedi.

Çöpçüler Kralı Filmi İzle

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ