Constantine

Constantine

CONSTANTİNE

Constantine, DC Comics’in Hellblazer’dan uyarlanılarak vizyona girmiştir. 2005 ABD yapımı olan film ilk olarak 8 Şubat 2005’te Hong Kong’da gösterime girdi. Daha sonra ise Kanada ve ABD de izleyiciyle buluştu.

Aksiyon ve gerilimin yanında melekler, iblisler, şeytan gibi fantastik öğelere yer verilen dizide başrolü, Keanu Reeves ve Rachel Weisz paylaşmaktadır. Konusu itibariyle başrol oyunusu Keanu Reeves’in canlandırdığı karakter olan John Constantinie özel yeteneklere sahip olan birisidir. Yetenekleri sayesinde dünyadaki var olan melez melekleri ve iblisleri tanıyabilmektedir.

Bir gün yolu ölen kız kardeşinin intiharına inanamayan dedektif Angela Dodson’la (Rachel Weisz) kesişir. Daha sonra olaylar cehennem ve gerçek dünya arasında ve Isabel Dodson’ın ölümünün aydınlatılması konusunda devam eder.
Constantine, sigarayı çok fazla içen yaşamı ve ölümü hafife alan ve bu yüzden ölümü bekleyen birisidir. Fakat bunun yanında çok cesur biridir. Filmde anlatılan ‘Fedakarlık’ John’un Angela ve intihar eden kız kardeşi İsabel’in cennete gitmesi karşılığında bileklerini keserekek intihar etmesi ve hayatından vazgeçmesi sonucu gerçekleştirilmiş olur.

Filmde anlatıldığı üzere tanrının John’u bağışlaması üzerine ciğerleri şeytanlar tarafından temizlenen John denge ve düzeni korumaya devam eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ