Bilgisayarınızın Kaç Saniyede Açıldığını Öğrenebileceğiniz Programlar

Bilgisayarınızın Kaç Saniyede Açıldığını Öğrenebileceğiniz Programlar

Bilgisayarınızın Kaç Saniyede Açıldığını Öğrenebileceğiniz Programlar

Çoğu Windows işletim sistemi sahipleri 0’dan kurulmuş bir bilgisayarın işetimini çok hızlı açıldığını bilirler. Fakat zamanla bu süreç artışa geçer. Sebebi ise yüklenen programlar, videolar, oyunlar, başlangıç uygulamaları, sistem uygulamaları.

Bazı uygulamalarda çeşitli düzenlemelerde bulunursak boot ekranını kısa sürede getirtebiliriz. Fakat işletim sisteminin tam açılış süresini 3. Parti uygulamalar tarafından test edebiliriz. Ve bunları da sizler için popüler iki uygulama araştırdık.

 

Boot Timer

Kullanımı gayet kolay olan ve arayüzü İngilizce olan bir program. Windows XP/Vista/7/8 ve 10’lar da test edilerek gayet güzel bir biçimde çalışıldığı gözlemlendi. Bu programı indirip sadece tek bir işlem ile işletim sistemi hızını öğrenebilirsiniz. Uygulamayı indirin ve önünüze gelen pencere “Restart Your System” yapmanız olacaktır. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, uygulama fare ve klavye kullanarak sistemin tam açılış süresini öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

Windows Boot Racer

Sırada ki uygulama “Windows Boot Racer“, bir önceki uygulamaya göre daha fazla içeriğe sahip kullanımı pek kolay olmasada. Programı indirip kurduktan sonra direkt olarak açtığınız zaman sol üst taraftan Boot Time Test yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Android, IOS, windows phone kullanım oranı başlıklı makalemizde android, apple ve blackberry hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ