Barbaros Şansal Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Barbaros Şansal Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Ünlü modacı hakkında şehitlerle ilgili tweetlerinden dolayı “Ölen kişilerin hatırasına hakaret” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Barbaros Şansal hakkında, “Hala şehit diyorlar. Bok yoluna gitti niyazi lafını bilmiyorlar!” tweet’i nedeniyle ”halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile “ölen kişilerin hatırasına hakaret” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulunuldu.

AVUKAT TARAFINDAN HAZIRLANDI

Bakırköy Adliyesine gelen Avukat Rahmi Kurt, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına verdi. Suruç’taki terör saldırısı ve akabinde terör örgütü PKK’nın yeniden silahlı ve bombalı eylemlerini başlattığı kaydedilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

“ŞEHİT HABERLERİ GELMEYE DEVAM EDİYOR”

”Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla terör örgütlerinin yuvalarına operasyonlar başlatmış, örgütlerin şehir unsurlarına ise adli ve hukuki süreç başlatılmıştır. Buna rağmen terör örgütü sinsice ve haince eylemlerine devam etmekte, adeta son çırpınışlarını yapmaktadır. Bu doğrultuda çok acıdır ki bir yandan masum insanlar vahşice ve alçakça katledilmeye, şehit haberleri gelmeye devam etmektedir.”

HATIRALARINA HAKARET ETMİŞTİR”

“Şüpheli Barbaros Şansal, atmış olduğu tweetle adeta insanların kanını dondurmuş ve toplumda infial yaratmıştır. Şüpheli, tiviti ile şehitlerin aziz hatırasına ağır surette hakaret ve saygısızlık etmiş, zaten tarifi imkansız bir acı yaşayan şehit yakınlarını ve Türk milletini daha büyük acılara gark etmiş ve bu surette halkı kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmiştir.”

TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Avukatın hazırladığı dilekçede, ünlü modacının yargılanması ve tutuklanması talep edildi.

Bir önceki yazımız olan `Kumar kadın gibi bir tutkudur` başlıklı makalemizde Chloe Loughnan, kıbrıs ve kktc nuhun gemisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ