ABD’nin En Zengin Başkanı Donald Trump

ABD’nin En Zengin Başkanı Donald Trump

ABD’de başkanlık koltuğuna geçen Donald Trump ülke tarihinin en zengin başkanı ünvanının sahibi oldu. İşte size dudak uçuklatan Trump’ın hikayesi.

ABD’nin en zengin başkanı Donald Trump, ABD’nin bugüne kadar gördüğü en zengin başkan oldu. Donald Trump’ın toplam serveti tam olarak bilinmiyor fakat, Trump bir dolar milyarderi. Forbes dergisine göre ABD’nin en zengin başkanı Donald Trump 3 milyar 700 milyon dolarlık büyük bir servetin sahibi. Kendi beyanına göre de toplam serveti 10 milyar doları buluyor. 3,7 milyar dolarlık servet bile Donald Trump’ı ABD’nin en zengin başkanı yapmaya yeterli oluyor. Yıllık kişisel kazancı 557 milyon doları aşıyor.

En zengin başkan unvanı 525 milyon dolarla servetiyle ABD’nin 1. Başkanı olan  George Washignton’a aitti. Bilindiği gibi Washington’un resmi 1 ABD dolarının ön yüzünde bulunuyor. Servetini emlak sektörüne borçlu olan ABD’nin en zengin başkanı Donald Trump,  mesleğinin inceliklerini babası Fred Trump’tan öğrenen bir emlak kralı. Şu anda 70’li yıllardan itibaren New York’ta yaptığı yatırımların meyvelerini topluyor. Trump, 80’li yıllarda kumarhane ve otel işine soyunmuş, New York’ta bulunan çok ünlü Trump kulesini yaptırmıştı. 90’lı yılların başında ekonomik çöküntü de ise iflasın eşiğine gelmişti fakat bankalarla bir takım anlaşmalar yaparak, ayakta kalmayı başaran Trump’ın esas yükselişi 2000’li yılların başında start vermiştir. 2004 senesinde, ABD’de yayınlanmakta olan “Çırak” isimli oldukça yankı uyandıran yarışma programı Trump’ın ismini ve şanını yükselterek, servetini de kat kat katlamayı başardı.

ABD’nin en zengin başkanı Donald Trump, girdiği seçim kampanyası sırasında parasını harcamaktan asla çekinmedi ve oldukça bonkör davrandı. Seçim kampanyasına yaklaşık 50 milyon dolardan fazla para harcaması yapan Trump emlak yatırımlarında ise gözle görülür bir takım yavaşlamalara gitti. Trump girdiği başkanlık yarışında, seçim kampanya boyunca tek bir tek kalıcı yatırım yaparak sadece ABD Güney Carolina’da bir büyük depo satın aldı. Trump, şu an Manhattan 5. Cadde’de bulunan oldukça gösterişli Trump Tower’ın çatı katında yaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Twitter 140 karakter engelini kaldırdı başlıklı makalemizde Firma, Gündem ve SMS hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ